Copywriting produktowy: jak przedstawiać i opisywać produkty, aby przekonać do zakupu?

21 sierpnia 2023
Copywriting produktowy: jak przedstawiać i opisywać produkty, aby przekonać do zakupu?

Nie ma co ukrywać – w dzisiejszych czasach sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ich założenie. Rynek e-commerce daje nowe możliwości, jednak trzeba jakoś wyróżnić się na tle konkurencji. W tym przypadku najlepszą opcją będzie copywriting produktu! A czym on dokładnie jest oraz dlaczego warto w niego zainwestować?

Czym jest copywriting produktowy? 

W sklepie stacjonarnym znajduje się sprzedawca, który jest odpowiedzialny za prezentacje produktów. W sklepach internetowych klient może zapoznać się jedynie z opisem produktu, który ostatecznie może, ale niekoniecznie musi wpłynąć na finalizację zakupu. Jak zatem poprawić wyniki sprzedażowe? Tutaj z pomocą każdemu przedsiębiorcy prowadzącemu sklep internetowy przychodzi copywriting produktowy! Określa on tworzenie odpowiednio skonstruowanych opusów dla produktów oraz usług. Mają one na celu zastąpienie sprzedawcy. Odpowiedzialny za nie copywriter ma w kreatywny, a także unikalny sposób przedstawić Twoją ofertę. Taka treść często pobudza wyobraźnię klienta i oddziałuje na jego emocje, co ostatecznie przekłada się na podjęcie decyzji odnośnie kupna danego produktu.

Copywriting produktowy – najważniejsze zasady

Dobry opis produktu to podstawa, jednak czy wiesz, czym tak naprawdę powinien się wyróżniać? Jak się okazuje, można tutaj wypunktować kilka najważniejszych zasad, o których powinien pamiętać każdy przedsiębiorca, decydujący się na copywriting produktowy. Do nich zaliczyć można:

  • odpowiednie słowa kluczowe,
  • formatowanie tekstu,
  • przejrzystość połączona z prostotą,
  • unikalny opis produktu,
  • pobudzanie zmysłów oraz język korzyści,
  • storytelling i nawiązania do popkultury,
  • podkreślenie uznań oraz nagród, które potwierdzają jakość produktu,

Czy warto zainwestować w copywriting produktowy? 

Inwestycja w copywriting produktowy często pozwala na rozwój sklepu internetowego, a także daje większe szanse w walce o klientów na rynku. Łącząc wysokiej jakości opisy z artykułami produktowymi oraz treściami generowanymi przez użytkowników, uzyskasz wyjątkową mieszankę. Przełoży się ona na zwiększenie sprzedaży, a także zaangażowanie klientów. A na co zwrócić uwagę przy szukaniu copywritera zajmującego się artykułami produktowymi? Taka osoba powinna przede wszystkim posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu technik marketingowych. Oprócz tego ważne jest tzw. lekkie pióro, wysoka jakość pracy, kreatywność, nieszablonowość oraz znajomość głównych założeń SEO copywritingu. Zwróć także uwagę na terminowość – wybrany przez Ciebie copywriter musi mieć fizyczne możliwości, aby sprostać zadaniu, jakie przed nim stawiasz.

Atrakcyjne treści w Twoim sklepie internetowym z pewnością przyciągną uwagę klienta. Co więcej – wielu z nich może do Ciebie wrócić z uwagi na unikalne opisy. Słowa są niedocenianym narzędziem w branży e-commerce, dlatego postaw już dziś na copywriting produktu!